ДЕГУСТАЦІЇ
Новий досвід та тренування рецепторів
Дегустація вин ТМ "Вина Трубецького"
02.03.2021
За підтримки АСУ була проведена масштабна дегустація вин ТМ "Вина Трубецького" в ресторані Whisky Corner. Були представлені вина всіх цінових діапазонів і вікових категорій: від невитриманих Select до легендарних марочних вин "Оксамит України", "Перлина Степу" і "Надніпрянське". Всі зразки показали себе чудово, але фаворитами стали: Рислінг Рейнський, Malbec Select і Cabernet Franc Reserve. Члени асоціації дали Експертну оцінку кожній з 16 представлених позицій вин. Всі схвалення і побажання зібрані і будуть доставлені безпосередньо на виноробню для більш детального вивчення технологами та виноробами господарства.
Дегустация коньячного дома Remy Martin
22.12.2020
Сегодня для АСУ состоялась финальная встреча этого года... Но прошла она с яркими эмоциями и дегустацией Remy Martin!

Благодарим неподражаемую Анну Купцову за прекрасную презентацию, знакомство с историей и вкусами коньячного дома.
«Сомельє наосліп»
Асоціація сомельє України з липня розпочала новий проект – «Сомельє наосліп».
Маємо за мету дослідити важливі регіони та вина в умовах сліпої дегустації з урахуванням сучасних критеріїв оцінки органолептичних властивостей вин.
Дані, які ми копітко збираємо та будемо раз на місяць публікувати на нашій сторінці, будуть корисні сомельє, кавістам та поціновувачам вин.
Безмежна подяка від всієї організації найкращій локації Киева – Готель Премьер Палац.
Від щирого серця дякуємо всім імпортерам, які підтримали наше прагнення до формування фундаментальних знань у сомельє.
І поки організаційний комітет готує аналітику першої дегустації, викладаємо фотозвіт як все відбувалося.
Фотозвіт Pinot Noir
07.12.2020
Фотозвiт Шампань
26.10.2020
Фотозвiт Iгриста Класика
05.10.2020
Фотозвiт Riesling
14.09.2020
Фотозвiт Barolo
18.08.2020
Цього місяця Асоціація провела сліпу дегустацію вин з півночі Італії.
Приймав нас гостинний Premier Palace Hotel, від кожного нашого члена велика подяка за прекрасну локацію. Бо Barolo де завгодно не покуштуєш. Тож, про вина Barolo:
- Отримали статус DOCG в 1980; але трожки по-італійському – ті винороби, чиї землі не увійшли до нової, більш складної классифікації теж можуть її використовувати на своїх винах за умови, що до 1966 року вони робили якісне вино з цих земель;
- Barolo має п'ять назв – власне Barolo, Barolo Riserva, Barolo cru (з 2010 року є 123 крю навколо 11 міст, всі вони обов'язково повинні бути на етикетці), Barolo Vigna – вина з одного винограднику та Barolo Chinato – ароматичне бароло, яке скоріш можна віднести до вермуту;
- Основні геологічні формації Бароло були сформовані 16-12 млн років назад, грунти – піщаник, вапняк, мергель;
- Законодавством дозволено додавати в вино до 15% вин іншого врожаю.
- Основні дескріптори Бароло – червоні ягоди, вишня в лікері, варення, роза, фіалка, кориця, мускатний горіх, ваніль, лакриця, какао, тютюн, шкіра.
Аналітика, яка базується на результатах сліпої дегустації:
- Перші три місця зайняли наступні вина:
1. Gianpiero Marrone La Morra 2012 (1250 грн**);
2. Cascina Ballarin Bricco Rocca La Morra 2013 (1628* грн);
3. Giacomo Grimaldi Novello 2013 (1290* грн).
*у вільному доступу відсутні, ціна вказана як для бізнесу, може відрізнятися для кінцевого споживача
**всі ціни були знайдені у відкритих джерелах в інтернеті
- З третього по восьме місця між винами різниця в сотих значеннях, а від №3 до №8 – меньше одного балу. Увесь список дегустації, в тч «чорні конячки» можна знайти у таблиці до цього поста, в такому ж порядку вони сфотографовані;
- Не зважаючи на те, що всі вина різні, стиль Бароло в середньому такий:
1. Швидко оксидується колір;
2. Висока інтенсивність аромату;
3. Високі таніни;
4. Алкоголь та кислотність вище середнього;
5. Переважаючі кластери ароматів – ягідні, фруктові, трав'янисті та пряні.
Детально профілограми відображені на останніх фото до цього посту.
Наступна зустріч #сомельєнаосліп відбудеться в вересні на тему «Рислінг».
Фотозвiт Brunello
13.07.2020
Дегустація українських вин для видання Винний гід України
31.08.20
З 25 серпня протягом декількох робочих тижнів проходить велика дегустація українських вин для видання Винний гід України 2020.
Сам гід виходить під патронатом мережі готелів Reikartz Hotels & Resorts. В якості журі виступають члени Асоціації сомельє України на чолі з головою комісії Eugene Segan. У наглядовій раді знаходяться представники корпорацій (Укрвинпром і Укрсадвинпром) та академічні професори (Національний університет харчових технологій). Сам конкурс проходить наосліп, за основу обрана 100-бальною шкала, рекомендована OIV. Стіл консенсусу відсутній, обговорення зразків не відбувається, за винятком колегіального рішення про зняття зразка з конкурсу. Всього бере участь більш 300 вин.
Передбачається проведення 2 етапів: конкурсна частина та перевірочна. На останній будуть перевірені ще раз зразки, результати яких викликали сумнів.
Статистичний математичний аналіз проводиться з двома усереднені для більш об'єктивної оцінки: вважається середній бал, після чого оцінки суддів відрізняються в більшу або меншу сторону більш ніж на 7 балів випадають і середній бал перераховується без них повторно.
Обговорено критерії зняття зразка з дегустації:
Корковий тон (трихлоранізол) - відкривається запасна пляшка, якщо ситуація повторюється - зняття.
Мишачий тон (ацетамид) - зняття
Явна невідповідність заявленому стилю - зняття.
Інші хвороби і дефекти (включаючи підвищену летючу кислотність і йде процес малолактичної ферментації та ін.) - штрафуються балами, але оцінюються журі.
Сомельє в сучасному світі?
Джузеппе Ваккаріні дегустує SHABO
27.03.2020
Ресторан Whisky Corner
Майстер-класи вiд кращого сомельє світу
14-16.01.2020

Рiк треба починати правильно!
Ми так i робимо!

Новi знання та новi враження члени Асоціації Сомельє України отримували протягом 3-х днiв майстер-класів по міжнародній сертивікації ASI від людини-легенди - Giuseppe Vaccarini:
- кращий сомельє світу 1978 р. Має два діючи рекорди: найнижчий та наймолодший (у 26 років!) чемпіон світу;
- президент ASI з 1996 по 2004 рр.;
- президент Італійської Асоціації Професійних Сомельє ASPI;
- керівник напрямку ASI Diploma;
- людина, яка вже 50 років у професії (почав у своï 14)!!

Було дуже цiкаво та корисно кожному!

Дякуємо партнеру заходу - Центру Культури Вина Шабо!

Сліпа дегустація українських вин
11.12.19

Нещодавно члени Асоціації сомельє України прийняли участь в сліпій дегустації українських вин від місцевих виробників одеської області. П'ять годин безперервної роботи, 171 зразок, близько 40 виробників.

Ось, що говорять члени жюрі про новий досвід:
Яна Щанова, кавіст In Vino:
«Чесно кажучи, коли я туди їхала, я була налаштована скептично. Але коли на дегустації я спробувала вина, зроблені не великими виноробними заводами, а людьми, закоханими в вино, я була в захваті. Їдучи я зрозуміла для себе точно: Українському виноробству бути!»

Артем Таранець, керуючий салонів In Vino і ресторану Invino Rest:
«Я розумів, що буде складно - сліпа дегустація, місцеві виробники, велика кількість позицій. Але дегустація показала гарний рівень українського виноробства. Звичайно, є над чим працювати і є до чого прагнути, але нехай для наших виноробів це буде відмінним стимулом рухатися тільки вперед!»
Дякуємо ресторану «Хуторець на Дніпрі» за гостинність.
Свято молодого вина
22.11.19

В день свята молодого вина Асоціація сомельє провела сліпу дегустацію Нуво.
Перша трійка переможців виглядає так:
1. La Famille Aujoux.
2.Vendome Vin.
3.Doudet-Naudin.

Ось шо про переможця кажуть самі дегустатори:
Юрий Глушко: «У цьому році з усіх Нувошечек, представлених на дегустації складно було вибрати переможців, тому що всі зразки прекрасно передають типаж даного виду вина (Українське вгадувалося, але теж гідно). Але все ж Beaujolais-Villages Nouveau La Famille Aujoux сподобався більше всіх своєю пурпуровою сукнею, помірною кислотністю і тривалим шовковично-ожиновим післясмаком»
Катерина Ющенко: «Основна проблема з Божоле - жуйка або пінонуарістость. Декому вона подобається, але на мій погляд сортова типовість має бути витримана навіть на шкоду органолептиці)
Переможець - в ароматі: вишня, малина, банан, злегка пряна нота, ніби все банально просто, але немає домінуючих ароматів, не випирає Дюшес, bubblegum, все в гармонії.
В смаку: тіло легке, танінів мінімум кислотність висока, в хорошому балансі.»
ТМ GreenDay EVOLUTION
09.07.19
Днями Асоціація сомельє України підготувала підсумки незалежної сліпої дегустації міцних напоїв, де порівняли новинку ТМ GreenDay EVOLUTION з найкращими світовими брендами Франції, Швеції, Фінляндії, Латвії. Ціль проста - довести, що в Україні з'явився достойний конкурент всесвітньо визнаним лідерам галузі.

Для дегустації напої налили в однакові ємності, щоб сомільє не підозрювали, що саме дегустуюсь.
Єдине, на що орієнтувалися профі у винесенні вердикта - порядковий номер зразка.

Іван Бачурін, Президент Асоціації України: «Дегустація тривала півгодини, всі зразки були продегустовані в сліпу, всі зразки мали зернове походження. Були продегустовані преміальні та супер преміальні бренди з різних країн. Нам дуже приємно, що в ході дегустації ми прийшли до висновку, що те, що виробляється в Україні, може конкурувати з світовими брендами преміум-класу. »

Таким чином, по підсумкам дегустаціі, український бренд ввійшов в трійку лідерів.

Сергій Корольчук, директор по маркетингу горілчаного напрямку Компанії "Алеф-Віналь": «Звичайно, ми задоволені такою високою оцінкою, але я вона не стала для нас несподіваною. Green Day EVOLUTION - це результат трьохрічної роботи міжнародної команди, задача якої створити продукт, який дозволяє конкурувати з кращими - грати в вищої лізі галузі! І сьогодні наша дегустація підтвердження - ми дійсно створили продукт світового рівня!

У компанії говорять, подібні перемоги створюють позитивний імідж українських виробників у світі. А українці отримали відчизняний продукт світового рівня.


Made on
Tilda